Чи потрібно в заяві зазначати причину відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін?

Відпустка без збереження заробітної плати, що надається за погодженням сторін, може бути надана за сімейними обставинами або з інших причин (ст. 26 Закону України "Про відпустки"). Однак перелік таких обставин і причин законодавчо не встановлено. На практиці надання подібних відпусток здійснюється на підставі домовленостей між працівником і роботодавцем. При цьому, залежно від конкретних обставин, працівнику може бути відмовлено в наданні цієї відпустки.
Тривалість відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін – не більше 15 календарних днів на рік, при цьому невикористана відпустка не підлягає перенесенню на наступний рік.
Важливо
Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відпустки" (ч. 3 ст. 12 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану").
У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальні 15 календарних днів.
Надання протягом року відпустки без збереження заробітної плати за одною із підстав не позбавляє працівника можливості отримати неоплачувану відпустку за іншими підставами.
Для отримання права на такий вид відпустки працівник подає заяву на ім'я керівника підприємства. У заяві, крім інших "традиційних" реквізитів, повинна бути вказана причина необхідності надання такої відпустки. При цьому наявність підтвердних документів не є обов'язковим. На підставі заяви керівник складає наказ на відпустку із зазначенням обов'язкових реквізитів та підстави для надання працівникові відпустки без збереження зарплати за погодженням сторін.
Дата початку відпустки визначається керівником з урахуванням побажань працівника.