За скількома підставами можна надавати відпустку без збереження зарплати, що надається працівникові в обов'язковому порядку

Згідно з статтею 25 Закону про відпустки, відпустки без збереження заробітної плати можуть надаватися за кількома підставами, і працівник може використати відпустки за різними підставами. Наприклад, якщо працівник має право на відпустку за однією підставою, він може також скористатися відпустками за іншими підставами, зазначає factor.academy
Серед основних підстав надання відпусток без збереження заробітної плати є:
- Учасники війни, члени сімей загиблих ветеранів війни, члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України — до 14 календарних днів щорічно.
- Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — до 21 календарного дня щорічно.
- Пенсіонери за віком та особи з інвалідністю III групи — до 30 календарних днів щорічно.
- Особи з інвалідністю I та II груп — до 60 календарних днів щорічно.
Таким чином, працівник може скористатися відпустками по кожній з цих підстав окремо, якщо він відповідає відповідним критеріям.
Додаткова інформація від Ок.Кадровик
Також, нагадуємо, що відповідно до ст. 12 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки".