Чи дотримуватися графіка відпусток в період простою?

Скрутні часи не є достатньою підставою для роботодавців ігнорувати вимоги трудового законодавства. Навіть у непростих ситуаціях підприємства повинні дотримуватися законодавчих приписів у частині трудових гарантій працівникам, зазхначає Олена Гармай, експертка ЛІГА:ЗАКОН
Відповідно, попри простій працівники не втрачають свій статус і можуть розраховувати, зокрема, і на свої зароблені відпустки.
Що ж до конкретної тривалості відпусток у період простою, то, як і за звичайних умов, їх надання визначають графіки, які затверджують власник або уповноважений ним орган за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, їх доводять до відома всіх працівників.
Також період простою не скасовує загального правила про можливість працівнику та роботодавцю домовлятися між собою про те, коли саме працівник піде у відпустку.
Тому в період простою працівник може скористатися своїм правом на відпустку як за графіком надання відпусток, так і за домовленістю між працівником і роботодавцем. Такого висновку доходить і Мінекономіки в листі від 31.05.2023 р. № 4706-05/25501-09.
Отже, графік відпусток і під час простою має бути на підприємстві, і в цій частині діють загальні правила та вимоги до його складання й актуалізації.