Яка відпустка надається державному службовцю на час участі у виборчому процесі?

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон) державна служба здійснюється з дотриманням принципів, зокрема політичної неупередженості — недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних політичних поглядів під час виконання посадових обов'язків.
Частиною четвертою статті 10 Закону встановлено, що у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов'язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби.
Державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.
Статтею 20 розділу III "Виборчий процес" книги першої Виборчого кодексу України визначено, що виборчий процес — це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб'єктами виборчих процедур, пов'язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.
Отже, обов'язок повідомлення про реєстрацію кандидатом у депутати та подання заяви про надання відпустки без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі Законом покладений саме на державного службовця.
Законом не передбачено надання інших відпусток (щорічної, додаткової) державному службовцю на час участі у виборчому процесі.