Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниПільги демобілізованим працівникам після виходу на роботу
Останні новини
15.05.2025

Пільги демобілізованим працівникам після виходу на роботу

Про пільги для демобілізованих осіб розповідає Щербина Світлана, ProPodatki.com.ua

Додаткова відпустка учаснику бойових дій (УБД)

Відповідно до ст. 77-1 КЗпП та ст. 16-2 Закону про відпустки учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом № 3551, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Дана відпустка не належить до категорії щорічних. Вона надається незалежно від відпрацьованого в році часу, повної тривалості один раз протягом календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Таку відпустку не продовжують на святкові та неробочі дні, що припадають на період такої відпустки, а невикористана у поточному році додаткова відпустка на наступний рік не переноситься.

Отже, наприклад, якщо працівник у минулому році не скористався додатковою відпусткою УБД, використати її у поточному році він не зможе, як і не матиме права на її компенсацію у разі звільнення, оскільки така відпустка не переноситься на наступний рік. Крім того, за дні невикористаної відпустки у поточному році не виплачується грошова компенсація у випадку звільнення працівника, тому краще її спочатку буде відгуляти, а потім звільнитися.

Оплата лікарняного

Відповідно до ст. 4 Закону № 3551 ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості набутого страхового стажу.

До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Відповідно до п. 11 ст. 12 Закону № 3551 учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, допомога по тимчасовій непрацездатності надається в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

Допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% середньої заробітної плати надається учаснику бойових дій на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус. Тобто у роботодавця має бути копія відповідного документа для застосування пільги. Тож, учасники бойових дій мають право на отримання лікарняних у розмірі 100% середньоденної заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Пільки в оподаткуванні зарплати

На жаль, жодних спеціальних пільг для колишніх військовозобов'язаних, які приступили до роботи стосовно оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ їхньої зарплати, Податковий кодекс не встановлює.

Джерело: ProPodatki.com.ua
29.04.2025
Коли виплатити зарплату мобілізованому працівникові
22.04.2025
Чи можна звільнити мобілізованого працівника, який зник безвісти
22.04.2025
Якщо мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, чи потрібно продовжувати зберігати посаду і місце роботи?
18.04.2025
Роботодавцям встановлять квоту для працевлаштування учасників бойових дій: законопроєкт
01.04.2025
Верховний Суд роз’яснив, з якого моменту мобілізованим працівникам гарантується збереження робочого місця
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025