Пільги демобілізованим працівникам після виходу на роботу

Про пільги для демобілізованих осіб розповідає Щербина Світлана, ProPodatki.com.ua
Додаткова відпустка учаснику бойових дій (УБД)
Відповідно до ст. 77-1 КЗпП та ст. 16-2 Закону про відпустки учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом № 3551, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Дана відпустка не належить до категорії щорічних. Вона надається незалежно від відпрацьованого в році часу, повної тривалості один раз протягом календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Таку відпустку не продовжують на святкові та неробочі дні, що припадають на період такої відпустки, а невикористана у поточному році додаткова відпустка на наступний рік не переноситься.
Отже, наприклад, якщо працівник у минулому році не скористався додатковою відпусткою УБД, використати її у поточному році він не зможе, як і не матиме права на її компенсацію у разі звільнення, оскільки така відпустка не переноситься на наступний рік. Крім того, за дні невикористаної відпустки у поточному році не виплачується грошова компенсація у випадку звільнення працівника, тому краще її спочатку буде відгуляти, а потім звільнитися.
Оплата лікарняного
Відповідно до ст. 4 Закону № 3551 ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості набутого страхового стажу.
До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Відповідно до п. 11 ст. 12 Закону № 3551 учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, допомога по тимчасовій непрацездатності надається в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.
Допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% середньої заробітної плати надається учаснику бойових дій на підставі документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус. Тобто у роботодавця має бути копія відповідного документа для застосування пільги. Тож, учасники бойових дій мають право на отримання лікарняних у розмірі 100% середньоденної заробітної плати незалежно від страхового стажу.
Пільки в оподаткуванні зарплати
На жаль, жодних спеціальних пільг для колишніх військовозобов'язаних, які приступили до роботи стосовно оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ їхньої зарплати, Податковий кодекс не встановлює.