Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниРобота за сумісництвом: особливості оформлення та законодавчі вимоги
Останні новини
14.03.2025

Робота за сумісництвом: особливості оформлення та законодавчі вимоги

Робота за сумісництвом повинна бути офіційно оформлена за допомогою трудового договору. Тривалість робочого часу працівника не повинна перевищувати норму 40 годин на тиждень. Тобто, за одним трудовим договором працівник може виконувати роботу не більше ніж на ставку.  Не може вважатися сумісництвом робота працівника, який є фізичною особою-підприємцем та сплачує відповідні податки та збори, на підприємстві, установі, організації на умовах трудового договору.

Сумісник може працювати понад 4 години на день, навіть може працювати повний робочий час. Якщо штатний розпис передбачає 1 штатну одиницю, на підставі заяви працівника керівник, якщо згоден, наказом встановлює повний робочий день — 8 годин або більше. Кількість робочих місць за сумісництвом у працівника не обмежена, проте потрібно враховувати реальну можливість працівника виконувати таку роботу. Важливо: графіки роботи такого працівника не повинні збігатися за всіма місцями роботи.

Особливо важливими питаннями як серед роботодавців, так і працівників є прийняття сумісника на роботу залежно від виду такого сумісництва, надання відпусток, лікарняних, оплату такої праці тощо.

Робота за сумісництвом визначається як виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 Кодексу законів про працю України). З наведеного слідує, що крім основного трудового договору, за своїм бажанням працівник може укласти додатковий.

Робота за сумісництвом може здійснюватися: на різних підприємствах (у такому випадку трудова книжка працівника зберігається за основним місцем роботи). Це так зване «зовнішнє сумісництво»  або на умовах «внутрішнього сумісництва», коли особа працює як основний працівник та як сумісник на одному й тому ж підприємстві, але роботу за сумісництвом здійснює у вільний від основної роботи час.  У другому випадку основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншими.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
28.04.2025
Як внести дані про роботу за сумісництвом до трудової книжки
25.04.2025
Щодо оплати за сумісництвом 17 календарних днів тимчасової непрацездатності у разі нещасного випадку, що стався за основним місцем роботи
14.04.2025
Чи може працівник, який уклав трудовий договір з нефіксованим робочим часом, працювати на іншій роботі?
14.04.2025
Відпустка за основним місцем і сумісництвом: одночасно чи ні?
26.03.2025
Документи для призначення страхової виплати суміснику
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025