Нюанси та строки зберігання наказів з кадрових питань

На нюанси реєстрації та строки зберігання наказів з кадрових питань звертає увагу Кадрова допомога
1. Визначаємо строки зберігання наказів залежно від їхнього призначення і змісту, а саме: 75 років чи 5 років?
Серед наказів з кадрових питань тимчасового зберігання (до 10 років): про стягнення (оголошення догани), надання щорічних оплачуваних відпусток працівникам (крім додаткових відпусток у зв’язку зі шкідливими, важкими та небезпечними умовами праці) та відпусток у зв’язку із навчанням, короткострокові відрядження у межах України та за кордон.
Вони зберігаються 5 років відповідно до ст. 16-б Переліку № 578.
2. Накази з кадрових питань тимчасового (до 10 років) і тривалого (понад 10) зберігання окремо нумеруються в межах календарного року та відповідно мають різні реєстраційні номери (індекси).
3. Реєстраційний номер наказу складається, як правило, з цифри з доданням індексу, який позначає, до якого виду належить кадровий наказ і який строк його зберігання (тимчасове чи тривале). Відповідно накази реєструються в різних журналах залежно від буквеного індексу.
2. Порядок реєстрації наказів визначаються в інструкції з діловодства підприємства. Держархів рекомендує використовувати такі індекси: для наказів з кадрових питань тривалого зберігання – «к/тр», а тимчасового – «к/тм», але можуть вводитися й окремі буквені індекси для наказів про відпустки чи про відрядження чи про встановлення надбавок і доплат (якщо їх кількість – значна).