Чи переноситься щорічна відпустка, якщо захворів працівник-сумісник?

Нагадаємо, що щорічна відпустка відповідно до ст. 11 Закону України "Про відпустки" повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:
1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;
3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;
4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.
Зазначені гарантії працюють однаково і для основного працівника, і для сумісника (внутрішнього і зовнішнього).
Щорічна відпустка працівника-сумісника має бути перенесена або продовжена, якщо хвороба припала на відпустку, незалежно від того, оплачені такі дні хвороби чи ні.
Для перенесення чи продовження щорічної відпустки працівник-сумісник повинен підтвердити свою хворобу.
Хвороба сумісника має бути підтверджена або копією паперового лікарняного, завіреною основним роботодавцем, або готовим до сплати е-лікарняним у кабінеті роботодавця.
Додаткова інформація
Перші п’ять днів хвороби працівника-сумісника підлягають оплаті роботодавцем.
Починаючи з шостого дня сумісник не має права на допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо лікарняні отримав за основним місцем роботи.
Як табелюватити хворобу під час відпустки можна прочитати тут.
Для оформлення перенесення відпустки чи її продовження, окрім підтверджующих документів, необхідна ще заява від працівника. Дні збігу відпустки з лікарняним (незалежно від того, підлягає він оплаті чи ні) за домовленістю із працівником та на підставі належним чином оформленого лікарняного і заяви працівника переносить на інший період або на ці дні продовжує відпустку.