Особливості укладення трудового договору з сезонними працівниками

Нагадаємо, що сезонними вважаються працівники, що виконують сезонні роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців (п. 1 Указу про сезонні роботи – Указ Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.1974 № 310-ІХ «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» в редакції від 04.04.1991).
Додаткова інформація від Ок.Кадровик
Осіб, яких приймають на сезонні роботи, має бути попереджено про це під час укладення трудового договору, зазначає Дебет-Кредит. У наказі або розпорядженні про прийняття на роботу має бути чітко зазначено, що особа приймається на сезонну роботу. Тривалість трудового договору при прийнятті на сезонні роботи не має перевищувати тривалості сезону (який не може бути більше ніж 6 місяців). При прийнятті на сезонні роботи не встановлюється випробування з метою перевірки відповідності працівника чи службовця призначеним йому обов’язкам.
Хоча наголосимо, що відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону № 2136 при укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. Тобто у період дії воєнного стану можна встановлювати випробний термін для всіх працівників.
Сезонний трудовий договір укладають на певний строк, такий договір належить до строкових трудових договорів (ст. 23 КЗпП).