Як правильно поділити щорічну відпустку і чи може роботодавець відмовити у поділі відпустки

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ч. 6 ст. 79 КЗпП, ст. 12 Закону про відпустки), зазначає ЛІГА:ЗАКОН
Зверніть увагу. Основна частина щорічної відпустки має бути не менше 14 календарних днів.
Тобто роботодавець не зобов'язаний, але може погодитися на таке розділення. Зважаючи на виробничі інтереси, роботодавець може не погодитись поділити відпустку так, як того бажає працівник.
Важливо
Не обов'язково, щоб працівник використав основну частину відпустки у першу чергу.
Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано:
– з будь-якого дня тижня, незалежно від того, в який із днів тижня закінчилася використана частина відпустки;
– до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Додаткова інформація від Ок.Кадровик
У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.
Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, надання не використаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.
У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки.
У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури.