У розрахунковому періоді тимчасова непрацездатність та неоплачувана відпустка: як рахувати «лікарняні»

ФСС роз’яснив, як визначити кількість календарних днів у розрахунковому періоді для розрахунку лікарняних, якщо у працівника в одному з місяців такого періоду є лише вихідні дні, дні тимчасової непрацездатності та відпустки без збереження зарплати.
Спеціалісти Фонду в першу чергу нагадали, що порядок розрахунку середньої зарплати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням визначає пункт 3 Постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26 вересня 2001 року № 1266 (далі — Порядку №1266).
Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключають з розрахункового періоду.
Отже, враховуючи норму абзацу 2 пункту 3 Порядку № 1266, спеціалісти ФСС роз’яснили, що усі календарні дні місяця, в якому застрахована особа мала тимчасову непрацездатність, вихідні дні та перебувала у відпустці без збереження зарплати, виключають із розрахункового періоду, так як вона не відпрацювала жодного дня в такому місяці.
Лист Фонду соціального страхування України від 8 жовтня 2019 року № 1993-11-1