Як заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування?

Для офіційного працевлаштування в Україні іноземця або особи без громадянства, навіть за наявності дозволу на працевлаштування, обов'язковою умовою є отримання такою особою Реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Саме цей номер є ключовим ідентифікатором для сплати податків та єдиного соціального внеску, пояснює Щербина Світлана, Дебет-Кредит
Таким чином, у колонці 6 Повідомлення про прийняття працівника на роботу (додаток до Постанови КМУ № 413 від 17.06.2015 р.) потрібно вказати 10-значний РНОКПП, присвоєний цій особі податковими органами України.
Альтернативний варіант — заповнення серії та номера паспорта — передбачений лише для громадян України, які через свої релігійні переконання офіційно відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відповідну відмітку у паспорті. Ця норма не застосовується до іноземців та осіб без громадянства, які працевлаштовуються в Україні. Тому перед поданням Повідомлення роботодавець повинен переконатись, що працівник (особа без громадянства) отримав РНОКПП. Без цього номера коректно зареєструвати трудові відносини та звітувати до податкових органів неможливо.
Отже, при працевлаштуванні іноземця або особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування від центру зайнятості, у повідомленні про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту слід врахувати такі особливості:
- Графа 9 "Громадянство" — обов’язково вказується код громадянства “0” — іноземець або особа без громадянства.
- Графа 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта": для іноземця або особи без громадянства, вказується 10-значний РНОКПП, який був отриманий особою без громадянства в Україні.