Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниОбов’язкова військова підготовка медиків і фармацевтів – новий законопроєкт
Зміни законодавства
19.05.2025

Обов’язкова військова підготовка медиків і фармацевтів – новий законопроєкт

Група з 30 народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проєкт Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби (№13276 від 12.05.2025 р.), інформує Бухгалтер.ua

Так, законопроєкт передбачає закріплення у Законі про військовий обов'язок норми, згідно з якою військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби проходять в обов'язковому порядку громадяни України, які здобувають вищу освіту за медичними та фармацевтичними спеціальностями, придатні до військової служби за станом здоров'я та пройшли професійно-психологічний відбір.

У разі ухвалення цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введено в дію з 1 січня 2026 року.

На даний час військова підготовка за програмою офіцерів запасу медичної служби здійснюється виключно на добровільних засадах, переважно, за рахунок коштів, що надходять від фізичних осіб як плата за послуги в галузі вищої освіти, пов'язані з військовою підготовкою (за контрактом). «Така ситуація істотно обмежує кількість підготовлених офіцерів запасу медичної служби, які можуть бути призначені на посади в особливий період. Так, загальна кількість осіб, які проходять підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби, становить близько 5 % від загальної кількості здобувачів за медичними та фармацевтичними спеціальностями», - кажуть автори законопроєкту.

Вони наголошують, що наявність достатньої кількості спеціально навчених військово-медичних кадрів є однією з ключових передумов забезпечення зменшення відсотку безповоротних, санітарних та психогенних втрат, рівня летальності й інвалідизації та скорочення часу на відновлення боєздатності і повернення в стрій військовослужбовців, поранених та постраждалих під час ведення бойових дій. Водночас одним з наслідків широкомасштабного вторгнення збройних сил російської федерації в Україну став прояв гострого дефіциту кадрів за військово-медичними та військово-фармацевтичними спеціальностями для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

«Зазначене зумовлює необхідність збільшення контингенту здобувачів вищої освіти, які проходять навчання за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби, та розширення мережі кафедр військової підготовки або кафедр медицини катастроф і військової медицини у закладах вищої освіти, що знаходяться в сфері управління Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України», - читаємо в пояснювальній записці до законопроєкту.

До речі, днями у зв'язку з появою в ЗМІ повідомлень про нібито масове розбронювання медичних працівників, Міністерство оборони роз'яснило, що його відповідний запит до МОЗ стосується не всіх медиків, а лише обмеженої кількості фахівців, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями та наразі є критично необхідними для доукомплектування підрозділів Медичних сил Збройних сил України - зокрема Сухопутних військ.

Йдеться про посади санітарних інструкторів (медичних сестер і братів), фельдшерів, військовозобов'язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом “лікувальна справа (сімейний лікар)”, та деяких інших спеціальностей, яких планується залучити на військову службу за контрактом строком на 1 рік. Причина такого запиту - системна нестача медичних кадрів у медичних підрозділах.

«Після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2025 року №36, яка передбачає 100% бронювання медиків, виникла загроза забезпеченню медичною підтримкою військовослужбовців через нестачу кваліфікованого медичного персоналу. Рішення про розбронювання стосуватиметься лише дефіцитних спеціальностей і лише тих фахівців, яких МОЗ визначить спільно з обласними департаментами охорони здоров'я. Ці працівники, згідно з чинним законодавством, зможуть підписати строковий контракт і обійняти посади у військових частинах, які сьогодні потребують підсилення», - заявили у Міноборони.

Джерело: Бухгалтер.UA
19.05.2025
Робота чи відпустка: що справді допомагає впоратися зі стресом
19.05.2025
Уряд контролює питання відстрочок від мобілізації для вчителів і проблем з цим під час літніх канікул не буде
19.05.2025
ТОП-5 професій, які будуть найбільш затребувані в Україні у 2025 році
16.05.2025
Сила особистого бренду: як отримати найкращу роботу завдяки соцмережам
15.05.2025
Міністерство освіти і науки України затвердило Примірну інструкцію з діловодства у закладах дошкільної освіти
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025