Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЧи потрібно у графіку роботи вказувати посади працівників, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до трьох або шести років?
Останні новини
05.05.2025

Чи потрібно у графіку роботи вказувати посади працівників, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до трьох або шести років?

Чи потрібно у графіку роботи на відповідний місяць вказувати посади працівників, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до трьох або шести років? Чи вказують лише працівників, які на час складання графіка працюють і не перебувають у таких відпустці?

Режим робочого часу — це розподілення часу роботи в межах доби чи іншого календарного періоду.

Режим робочого часу передбачає 5- або 6-денний робочий тиждень, початок і кінець робочого дня, час і тривалість обідньої перерви, число змін протягом облікового періоду.

Режим роботи конкретного підприємства, установи, організації (далі — підприємство) визначається методом локального регулювання. На законодавчому рівні встановлюються лише окремі елементи режиму робочого часу. Час початку і закінчення роботи (зміни) визначається відповідності до законодавства.

Законодавство визначає, насамперед, правила встановлення режиму роботи підприємств. Режим роботи підприємства визначає режим робочого часу працівників.

Якщо режим роботи працівників є стабільним, він може встановлюватися безпосередньо в правилах внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР). У ПВТР він може встановлюватися як для всього підприємства, так і для окремих його підрозділів.

Графіки змінності затверджуються при роботі змінами протягом дня (доби). З пункту 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку, затверджених постановою Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20 липня 1984 року № 213, можна зробити висновок про те, що графіки змінності затверджуються саме в таких випадках.

Графіки змінності доводяться до відома працівників, як правило, не пізніш як за 1 місяць до їх введення в дію.

В інших випадках, коли робота не проводиться змінами, але час початку і закінчення роботи не є постійним або вихідні дні надаються «за змінним графіком», передбачено затвердження графіків роботи. Вони складаються на певний проміжок часу, на певний обліковий період, у межах якого має бути дотримана встановлена тривалість робочого тижня.

У будь-якому разі має забезпечуватися дотримання річного балансу робочого часу. У таких випадках графіки змінності визначають порядок чергування працівників у змінах, тож складаються на працівників бригад або структурних підрозділів з зазначенням посад та П. І. Б. працівників.

Графіки складаються для рівномірної роботи працівників та залучення їх до роботи — і зазначати там працівників, які будуть відсутніми тривалий період часу, не має сенсу.

Вікторія Ліпчанська,

керівник центру правової допомоги ФПУ

Джерело: ФПУ
12.11.2024
Які є виключення щодо роботи в нічний час у період дії воєнного стану
03.07.2024
Яких вимог потрібно дотримуватися у разі встановлення графіків змінності
19.02.2024
Який може бути обліковий період при підсумованому обліку робочого часу
11.10.2023
Який штраф за неведення графіків змінності?
20.03.2023
Як оформити відсутність працівника на робочому місці?
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025