Профільним Комітетом ВРУ пропонується змінити ст. 7 та 13 Закону № 2136

Законопроектом № 12255-1, інформує Кадрова допомога, планується змінити:
- Статтю 7 Закону № 2136, доповнивши її такими пунктами:
"3. Кожна із сторін трудового договору зобов’язана постійно (в тому числі й під час призупинення дії трудового договору) забезпечувати можливість комунікації з нею та невідкладно (у строк не більше ніж 10 календарних днів) інформувати іншу сторону про зміну своїх контактних даних, зокрема: поштової адреси, електронної адреси (за наявності), номерів телефону тощо.
Виконання цього обов’язку забезпечується:
- роботодавцем – шляхом внесення відповідних змін до відомостей про нього, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- працівником – шляхом направлення інформації на поштову адресу або адресу електронної пошти роботодавця, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
4. У разі, якщо будь-яка сторона/сторони трудового договору не виконує зобов’язання, передбачені частиною третьої цієї статті, здійснення іншою стороною трудового договору комунікації за останніми відомими їй поштовою/електронною адресою або номером телефону вважається належним виконанням такою стороною визначеною законодавством вимоги щодо повідомлення іншої сторони. У разі відсутності поштового та/або електронного зв’язку за останніми відомими контактними даними, визначені законодавством вимоги щодо повідомлення такої сторони про виникнення та/або припинення трудових прав та обов’язків та/або припинення/розірвання трудового договору не застосовуються".
2. Статтю 13 Закону № 2136 хочуть доповнити:
- новими частинами:
"Під час та за період призупинення дії трудового договору роботодавець не зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, гарантійні та компенсаційні виплати (крім сум, які належали йому на день призупинення трудових відносин) і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і
угодою сторін (у тому числі надавати, оплачувати та компенсувати будь-які відпустки, дні відпочинку, допомогу по тимчасовій непрацездатності, подавати відповідні заяви-розрахунки, передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
Після закінчення строку призупинення дії трудового договору, визначеного абзацом третім цієї частини, дія трудового договору відновлюється в повному обсязі. У разі неможливості виконання сторонами трудового договору, дія якого відновлена, передбачених ним обов’язків, цей трудовий договір припиняється з підстав, визначених законодавством про працю.
У випадку припинення трудового договору, роботодавець повинен виконати обов’язки щодо проведення розрахунку із працівником, а також видати трудову книжку (у разі коли вона знаходиться на зберіганні у роботодавця) не пізніше наступного робочого дня після пред’явлення звільненим працівником письмової вимоги. У разі відсутності доступу до трудової книжки або її втрати, роботодавець зобов’язаний видати працівнику дублікат трудової книжки в порядку та строки, встановлені законодавством.
Наказ (розпорядження) роботодавця, яким визначено строк призупинення дії трудового договору, що перевищує строк передбачений частиною першою цієї статті, втрачає чинність після закінчення останнього".
- деякі частини статті мають змінити, а саме:
"Призупинення дії трудового договору може здійснюватися за ініціативи однієї із сторін сукупно на строк не більше ніж 90 календарних днів під час дії воєнного стану (враховуючи терміни його подовження).
Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Призупинення дії трудового договору не позбавляє його сторони права припинити трудовий договір з підстав, визначених законодавством про працю".