Претендент на посаду керівника медзакладу має володіти державною мовою
Кабінет Міністрів України виконав рекомендацію Уповноваженого, що міститься у Річному звіті про стан дотримання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у 2023 році, та вніс зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я. В документі передбачено вимогу, що для участі у конкурсі особа подає конкурсній комісії копію документа, який засвідчує рівень володіння державною мовою.
Відповідно до постанови КМУ (№ 840 від 23.07.2024 року) претендент на посаду керівника закладу має володіти державною мовою, що засвідчується відповідним документом, визначеним Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Зокрема, у документі зазначається, що “особа, на яку покладається виконання обов’язків керівника закладу, повинна відповідати кваліфікаційним вимогам в частині освіти, стажу роботи та володіння державною мовою”.
Нагадаємо, що з 16 липня 2021 року набули чинності статті 7 та 10 мовного Закону, які започаткували іспитування на рівень володіння державної мови для майбутніх державних службовців, а також тих осіб, які хочуть набути громадянство України. За результатами успішного проходження іспиту Національною комісією зі стандартів державної мови видається державний сертифікат про рівень володіння мовою, який діє безстроково.
Згідно з пунктом 15 статті 9 мовного Закону медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.