Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЯкщо працівник відмовляється підписувати посадову інструкцію
Останні новини
29.03.2024

Якщо працівник відмовляється підписувати посадову інструкцію

Що робити, коли працівник відмовляється підписувати посадову інструкцію? Відповідь надає Валентина Ткач, юристка Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації Комітету виборців України.

Посадові інструкції розробляються на основі Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. У загальних положеннях Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336, вказано, що посадові інструкції після їх затвердження керівником підприємства доводяться до відома працівників, і вони мають їх підписати.

Якщо працівник відмовляється ставити підпис у посадовій інструкції, з якою його ознайомили, про це необхідно скласти акт. У випадку, коли працівник не підписує посадову інструкцію, мотивуючи це тим, що такий його обов’язок не обумовлений цим документом, його можна буде притягти до відповідальності.

З іншого боку, працівник має право відмовлятися поставити підпис, якщо:

  • до посадової інструкції внесені зміни, з якими він не згодний,
  • під час прийняття на роботу посадової інструкції взагалі не було, а в розробленій згодом містяться посадові обов’язки, про які не йшлося під час прийняття на роботу.

У такому випадку відмова працівника є логічною, а дії роботодавця — неправомірними.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 31 КЗпП, роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором. Зміни та доповнення до посадових інструкцій можуть бути внесені тільки за згодою працівника і тільки на підставі наказу керівника підприємства.

Такі зміни можуть бути спричинені, наприклад, перерозподілом обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності або раціональним розподілом праці.

Джерело: Мережа правового розвитку
01.07.2025
Професійний добір працівників: які роботи потребують спецвимог
20.06.2025
Чи може бути директор у відпустці без заміни?
27.05.2025
Кабмін визначив, на яких освітніх посадах обов’язково знати англійську мову
10.04.2025
Затверджено професійні стандарти: «Лікар ветеринарної медицини» та «Рибовод»
24.03.2025
Організація та проходження стажування водіїв: роз’яснення ПФУ
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025