Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниОрганізація та проходження стажування водіїв: роз’яснення ПФУ
Останні новини
24.03.2025

Організація та проходження стажування водіїв: роз’яснення ПФУ

Організація та проходження стажування водіїв у разі наявності стажу за відповідною професією менше 3 років та допуск до самостійної роботи проводиться відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони  праці.

Допуск до стажування оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця. У наказі (розпорядженні) визначається тривалість стажування та вказується прізвище та ініціали працівника, відповідального за проведення стажування.

Перелік посад і професій працівників, які повинні проходити стажування, а також тривалість стажування визначаються керівником підприємства відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Тривалість стажування залежить від стажу і характеру роботи, а також від кваліфікації працівника.

Роботодавцю надається право своїм наказом (розпорядженням) звільняти від проходження стажування працівника, який має стаж роботи за відповідною професією не менше 3 років або переводиться з одного підрозділу до іншого, де характер роботи та тип обладнання, на якому він працюватиме, не змінюються.

Стажування водіїв колісних транспортних засобів організовують, щоб підвищити їх кваліфікацію і професійний рівень. Його мають проходити водіїв, які мають посвідчення водія на право керування будь-якими категоріями транспортних засобів A, B, C або D, але які протягом 12 і більше місяців до прийняття на роботу не працювали водіями або які прийняті на роботу водіями вперше.

Для організації стажування водіїв розробляють програму стажування. Її затверджує своїм наказом керівник підприємства.

Програма стажування водіїв колісних транспортних засобів передбачає перевірку та відпрацювання навичок водія щодо безпечної роботи на транспортному засобі тієї марки чи моделі, яку за ним закріплять.

Вимоги до програми стажування визначають пункти 3.6, 3.7 Порядку проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, затвердженому наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 05.08.2008 № 975.

Програма стажування для водія містить такі розділи:

  • робота на внутрішній території підприємства;
  • робота на лінії (маршруті). Дотримання режиму праці та відпочинку;
  • контрольна поїздка.

Контрольну поїздку проводять для водіїв, які прийняті на роботу з іншого підприємства і керували аналогічним транспортним засобом. Під час такої поїздки водій демонструє вміння керувати відповідною маркою транспортного засобу, дотримуватися правил дорожнього руху, умов перевезень, графіка та режиму руху.

Обсяг стажування, виконання програми стажування, зауваження щодо роботи стажиста зазначають у листі стажування, який видають водію, що направляється на стажування чи контрольну поїздку.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області
15.05.2025
Направлення від центру зайнятості не гарантує працевлаштування — Верховний Суд
14.05.2025
Студенти-бюджетники повинні будуть відпрацювати державі або перейти на «контракт», — МОН
08.04.2025
Роз’яснення фахівця стосовно пошуку роботи через посередників
26.03.2025
Трудові відносини з домашнім працівником — хто є платником єдиного внеску
18.03.2025
У Держпраці розповіли про обов'язки посередників у працевлаштуванні
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025