Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЧи може заміжня жінка бути одинокою матір’ю та отримати додаткову відпустку?
Останні новини
26.10.2023

Чи може заміжня жінка бути одинокою матір’ю та отримати додаткову відпустку?

До інспекторів праці звернулася Оксана (ім’я змінено) з Луганщини та просила роз’яснити чи має вона право на додаткову соціальну відпустку як одинока матір, яка виховує 10-річну дитину.

Жінка розповіла, що через активні бойові дії була змушена переїхати та працевлаштуватися в іншому місті. Наразі у неї виникла необхідність взяти соціальну відпустку, проте роботодавець їй відмовив, мотивуючи, що вона офіційно перебуває у шлюбі з іншим чоловіком.

Під час спілкування з Оксаною інспектор Східного міжрегіонального управління Держпраці з’ясував, що її дитина офіційно не всиновлена новим чоловіком. До того ж свідоцтво про народження дитини та документи підтверджуючі факт виховання дитини без батька жінка надала у відділ персоналу ще при працевлаштуванні.

Фахівець пояснив, що відповідно до роз’яснень листа Міністерства праці і соціальної політики України від 06 липня 2006 року № N 247/13/116-06, положення статті 10 Закону України «Про відпустки» визначають одиноку матір як таку, яка виховує дитину без батька.

Важливо

Отже, участь батька або інших осіб в утриманні дитини не позбавляє матір статусу одинокої.

До категорії одинокої матері відносяться: 

  • жінка, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері;
  • вдова;
  • жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі й розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком неусиновлена).

Інспектор також підкреслив, що зазначене визначення терміна «одинока матір» застосовується тільки для надання пільг і гарантій, встановлених трудовим законодавством щодо відпусток. Фахівець підтвердив право жінки на додаткову соціальну відпустку як одинокої матері.

Джерело: Державна служба України з питань праці
24.04.2025
Роботодавець відмовив в компенсації за невикористану соціальну відпустку, мотивувавши тим, що діти народжені в різних шлюбах: правомірно чи ні?
23.04.2025
Чи підлягає додаткова відпустка працівникам, які мають дітей продовженню або перенесенню на інший період у зв’язку з хворобою
15.04.2025
Батько після розлучення має право на соціальну відпустку на дітей
14.04.2025
Жінка, яка має двох дітей віком 9 і 13 років, одна дитина має інвалідність, якої тривалості їй має бути надана додаткова відпустка?
03.04.2025
Чи може роботодавець відмовити у наданні додаткової відпустки, якщо не надано документів для підтвердження права на цю відпустку
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025