Як розраховується пеня за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 % річної облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (п. 3.1 Порядку № 223), зазначає ЛІГА:ЗАКОН
Одноденний розмір пені при розрахунку округлюється до другого знака після коми в загальному порядку арифметичного округлення.
Нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).
Якщо строк сплати адміністративно-господарських санкцій припадає на вихідний (святковий) день, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня, а пеня нараховується починаючи з другого робочого дня після вихідного (святкового) дня (п. 3.5 Порядку № 223).
Нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу (п. 3.6 Порядку № 223).
Моментом сплати роботодавцем пені вважається:
а) при сплаті готівкою – день переказу грошей поштою або через установу банку на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства;
б) при безготівковому розрахунку – день перерахування суми платежу з рахунка платника на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, незалежно від часу її зарахування до бюджету.