Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниПорядок подання заяви на звільнення — процедурні аспекти
Останні новини
07.07.2023

Порядок подання заяви на звільнення — процедурні аспекти

Заява на звільнення пишеться на ім’я керівника підприємства чи установи.  Якщо на підприємстві/установі є кадровий відділ (або інший уповноважений на це відділ), то можна передати заяву через нього. Якщо заява подається таким чином, то її реєструють як вхідний документ з позначкою про номер та дату надходження.

Заяву можна писати від руки або надрукувати, законодавство не дає  вказівок щодо цього (рекомендуємо заяви на звільнення писати від руки). Проте обов’язкова рукописна форма такої заяви стосується держслужбовців (передбачено Наказом Національного агентства України з питань державної служби  22.03.2016  р. № 64).

У разі якщо подати особисто заяву про звільнення працівник не може, тоді є варіант надіслати її поштою (бажано – рекомендованим листом із повідомленням про вручення). Проте у такому разі термін попередження відраховуватиметься не від дати надсилання заяви, а від дати отримання роботодавцем листа та його реєстрації як вхідного документа.

Важливо

Звертаємо увагу!  На кожному підприємстві можуть бути свої особливості або нюанси щодо процедури подання кадрових заяв та документів. 

Під час воєнного стану процес подачі працівником заяви на звільнення як за власним бажанням, так і за угодою сторін не зазнав змін. Тому працівники, при подачі заяви на звільнення під час воєнного стану, повинні керуватись тими ж нормами, що діють в мирний час. 

Проте враховуючи особливості сьогодення у працівника може не бути можливості написати заяву власноруч та передати її чи відправити поштою. Тому у період дії воєнного стану роботодавець та працівник можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між ними.  Це може бути електронна пошта, месенджери типу вайбер, телеграм тощо. Працівник пише заяву на папері фотографує або сканує її, якщо є така можливість та надсилає роботодавцю доступним способом на вайбер/телеграм/пошту тощо. 

Рекомендуємо з метою уникнення в подальшому непорозумінь і суперечностей, працівнику та роботодавцю перед початком використання альтернативних способів комунікації зафіксувати факт домовленості щодо використання цих засобів. 

Додаткова інформація

  • заяву на звільнення має бути подано за два тижні до запланованого звільнення, крім випадків, коли зазначена і документально підтверджена поважна причина передбачена ч. 1 ст. 38 КЗпП України;
  • працівник може відкликати свою заяву на звільнення.

Аліна Музиченко, юристка ГО "Трудові ініціативи"

 

Джерело: ГО «Трудові ініціативи»
29.04.2025
Звільнення за втрату довіри
24.04.2025
Пропонується надавати переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівникам, чиї чоловік або дружина є мобілізованими під час дії ВС
07.04.2025
Звільнення працівника, відсутнього з невідомих причин протягом кількох місяців
24.02.2025
Інформаційна довідка про вакантні посади не є офіційним документом
12.02.2025
Чи можна звільнити працівника у зв’язку зі скороченням до закінчення двомісячного строку попередження
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025