Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниАлгоритм дій при достроковому звільненні іноземного працівника
Останні новини
05.09.2022

Алгоритм дій при достроковому звільненні іноземного працівника

Процедура звільнення іноземного працівника не менш важлива і потребує не меншої уваги ніж процедура отримання дозволу на застосування праці, зазначає itin.ua

Перш за все варто зазначити, що подаючи документи до ДМС на отримання посвідки на тимчасове проживання, іноземець подає зобов’язання роботодавця повідомити територіальні органи ДМС та центр зайнятості про дострокове припинення трудового договору. Це необхідно для того, щоб центр зайнятості скасував дозвіл на застосування праці, а ДМС визначив підстави чи їх відсутність для продовження посвідки на тимчасове проживання.

В нормативно-правових актах не визначено типових форм заяв до ДМС та центру зайнятості. Тому можна надсилати заяви в довільній формі.

Алгоритм дій для Роботодавця

1

Тепер, власне щодо алгоритму. Перш за все потрібно підготувати додаткову угоду до трудового договору (підстава звільнення – п. 1 ст. 36 КЗпП, за згодою сторін), або повідомлення про розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця (ст. 40 КЗпП) про підстави такого розірвання. 

На підставі додаткової угоди або повідомлення про розірвання трудового договору необхідно підготувати наказ про звільнення (у цих випадках не потрібна заява працівника). Далі, необхідно письмово повідомити Центр зайнятості про припинення трудового договору з іноземцем, подавши заяву в довільній формі. Важливо, повідомити центр зайнятості до повідомлення ДМС, адже в повідомленні ДМС варто зазначити в додатках, що центр зайнятості вже повідомлено (хоч цього і не вимагається законом).

Дедлайн для повідомлення як центру зайнятості, так і ДМС становить 10 календарних днів з дня звільнення.

Алгоритм дій для іноземця

2

Для іноземця алгоритм дій при достроковому звільненні наступний – необхідно перш за все знятись з місця реєстрації. Для цього необхідно подати заяву (оформляється на місці) до Центру надання адміністративних послуг. При собі потрібно мати посвідку на тимчасове проживання.

Після цього необхідно, разом з повідомленням роботодавця про звільнення, здати посвідку до ДМС, в результаті чого іноземець отримує копію рішення про визнання посвідки недійсною.

І фінальний етап – виїзд з території України, не пізніше 7 дня від отримання від ДМС копії рішення про визнання посвідки недійсною.

Не варто зневажливо ставитись до обов’язку в правильній формі як прийняття на роботу іноземця, так і його звільнення.

Джерело: itin.ua
24.04.2025
Як легально працевлаштувати іноземців: інспектори провели консультацію для роботодавця
06.01.2025
Куди та як роботодавець повинен подавати документи на дозвіл на працевлаштування іноземця
26.12.2024
Роботодавцям можуть дозволити застосовувати працю іноземців на таких самих засадах, як для громадян України
31.10.2024
Для яких категорій іноземців потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування
23.09.2024
Соціальне страхування іноземних працівників в Україні: законодавчі гарантії
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025