Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниОгляд на стан сп’яніння, проведений не уповноваженою на те особою – недійсний
Останні новини
23.02.2022

Огляд на стан сп’яніння, проведений не уповноваженою на те особою – недійсний

Шепетівський міськрайонний суд закрив провадження щодо жителя Шепетівки у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння).

За матеріалами справи, у Шепетівці водій керував автомобілем нетверезим. Огляд на визначення стану сп’яніння проводив черговий лікар.

У судовому засіданні свою вину в інкримінованому правопорушенні шепетівчанин не визнав. Сказав, що того дня не керував автомобілем, а лише підійшов до нього на стоянці залізничного вокзалу, щоб взяти у салоні гроші. Якраз у той момент прийшли поліцейські й запропонували пройти огляд на стан сп’яніння. Він погодився поїхати до лікарні.

Його захисник заявив клопотання про закриття провадження в справі, яке обґрунтував тим, що ні в матеріалах справи, ні в судовому засіданні не здобуто доказів, що саме його підзахисний керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп’яніння, що давало б підстави поліцейським вимагати проходження огляду на стан сп’яніння. А сам огляд у лікарні провели з порушенням встановленого порядку – замість лікаря, який підписував висновок, його проводила медична працівниця – тому він уважається недійсним.

Суд зауважує, що за вимогами п.п. 6, 7 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляд на стан сп'яніння проводить поліцейський на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів; лікар закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшер фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Як встановив суд, у Шепетівській лікарні наказом головного лікаря визначено час і місце проведення експертизи алкогольного сп’яніння, а також фахівців, які можуть це робити – лікар-нарколог або черговий лікар у відділенні невідкладної допомоги. За відсутності останнього, експертизу проводять ургентні лікарі: хірурги, анестезіологи, травматологи, які пройшли відповідну підготовку і здали заліки.

Зважаючи на істотні порушення при проведенні огляду на стан сп`яніння водія, суд визнає протокол, складений за результатами огляду, та додані до нього матеріали недопустимими доказами, як такі, що отримані з істотним порушенням вимог КУпАП та Інструкції й за відсутності інших належних, допустимих і достовірних доказів, які б вказували на наявність у діях водія складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, закриває провадження.

Постанова ще не набрала законної сили та може бути оскаржена до апеляційного суду.

Хмельницький апеляційний суд

Джерело: Судова влада України
03.07.2025
Як подбати про ментальне здоров`я працівників на робочому місці?
02.07.2025
Які інструкції з охорони праці повинні бути на підприємстві та хто відповідає за їх розробку?
06.06.2025
Охорона праці неповнолітніх
05.06.2025
Яка швидкість руху транспортних засобів по території підприємства
08.05.2025
Створюємо комісію з питань охорони праці на підприємстві
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025