Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниСтворюємо комісію з питань охорони праці на підприємстві
Останні новини
08.05.2025

Створюємо комісію з питань охорони праці на підприємстві

З метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах створюються комісія з питань охорони праці (далі – Комісія) не залежно від форми власності та виду діяльності. Рішення про доцільність створення Комісії, її кількісний та персональний склад приймається трудовим колективом на загальних зборах (конференції) за поданням роботодавця і професійної спілки.

На підставі Типового положення розробляється Положення про комісію з питань охорони праці підприємства, яке затверджується ухвалою загальних зборів (конференції) трудового колективу.

Комісія формується на засадах рівного представництва осіб від роботодавця (спеціалісти з безпеки, гігієни праці та інших служб підприємства) та професійної спілки, а у разі її відсутності – уповноважених найманими працівниками осіб.

Основними завданнями Комісії є:

  • захист законних прав та інтересів працівників у галузі охорони праці;
  • підготовка рекомендацій роботодавцю та працівникам щодо профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань;
  • узгодження позицій сторін у вирішенні практичних питань у галузі охорони праці для забезпечення поєднання інтересів роботодавця та трудового колективу, кожного працівника, запобігання конфліктним ситуаціям на підприємстві;
  • вироблення пропозицій щодо включення до колективного договору найбільш важливих питань з охорони праці, визначення достатніх асигнувань на Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів і підвищення існуючого рівня охорони праці та ефективний контроль за цільовим витрачанням цих коштів;
  • захист прав та інтересів потерпілих працівників під час розгляду питань щодо призначення їм страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; надання додаткових пільг і компенсацій згідно з положеннями колективного договору за рахунок роботодавця.

На загальних зборах (конференції) трудового колективу обирається голова комісії, заступник голови та секретар. Не допускається обирати головою Комісії роботодавця. Секретарем може бути обраний працівник служби охорони праці.

Діяльність комісії проводиться на громадських засадах. У разі залучення до окремих перевірок члени комісії можуть увільнятись від основної роботи на передбачений колективним договором строк із збереженням за ними середнього заробітку.

Комісія здійснює свою діяльність на основі планів, що розробляються на певний період (квартал, півріччя, рік) і затверджуються головою Комісії.

Комісія проводить засідання в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал.

Засідання Комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів від кожної сторони. Якщо під час голосування кількість голосів “за” та “проти” однакова, голова Комісії має право вирішального голосу.

Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер. У випадку незгоди роботодавця з рішенням Комісії він повинен надати протягом 5 днів з дня одержання зазначеного рішення письмове аргументоване пояснення.

Комісія раз на рік звітує про виконану роботу на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

У разі необхідності (кадрові зміни) або у випадку визнання діяльності Комісії незадовільною загальні збори (конференція) трудового колективу мають право вносити зміни до складу Комісії, розпустити її та провести нові вибори.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області
30.04.2025
Освітлення робочих місць: фактор безпеки та здоров’я
29.04.2025
Які новації очікуються в роботі з охорони праці
18.04.2025
Як діяти працівнику у випадку раптового відключення електропостачання, обривання і короткого замикання електрокомунікацій тощо?
11.04.2025
Чи відносяться до виробничого травматизму нещасні випадки, які сталися з працівниками під час прямування на роботу чи з роботи?
10.03.2025
Типове положення про навчання з охорони праці: оприлюднено проєкт змін до додатків
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025