Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниПо батькові можна буде змінювати на власний розсуд
Останні новини
04.11.2020

По батькові можна буде змінювати на власний розсуд

3 листопада, Верховна Рада прийняла Закон (проект № 2450) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові".

Законом доповнюється стаття 295 Цивільного кодексу та стаття 149 Сімейного кодексу відповідними положеннями.

Згідно з текстом законопроекту, підготованим до другого читання, частини перша, друга і третя статті 295 ЦК викладаються в такій редакції:

  • Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові.
  • Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові за згодою батьків.
  • Якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Законом стаття 149 Сімейного кодексу викладається в такій редакції:

  • Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я, та (або) по батькові.
  • Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою батьків.
  • Якщо над дитиною, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені, та (або) по батькові такої дитини здійснюється за згодою піклувальника.

Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Стане в нагоді Покроковий алгоритм дій кадровика при зміні прізвища (імені, по батькові) працівника

Джерело: ЮРЛІГА
27.05.2022
Якщо книгу обліку руху трудових книжок загублено або знищено у період воєнного стану: як відновити?
14.01.2021
З 1 січня по батькові можна змінювати на власний розсуд
24.07.2020
Кадрова документація: чи можна вести лише в електронному вигляді?
04.06.2020
Українцям можуть дозволити змінювати по батькові
21.11.2018
Запис у довідці про роботу повинен відповідати запису у трудовій книжці
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025