Основні етапи оформлення працівника: як забезпечити законність та захист на роботі

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що роботодавець, який наймає працівника на роботу зобов’язаний виконати певні дії для його офіційного працевлаштування:
- перший та найважливіший крок - укладення трудового договору між вами (роботодавцем) та працівником. Цей документ має чітко визначати всі умови праці, такі як робочий графік, заробітна плата, права та обов'язки сторін, строк дії договору тощо;
- видати наказ чи розпорядження про прийняття працівника на роботу;
- повідомити про це територіальний орган Державної податкової служби за місцем обліку платника єдиного внеску.
Крім того, в трудовій угоді в обов’язковому порядку необхідно передбачити форму оплати праці, врахувавши, що заробітна плата не може бути меншою ніж мінімально встановлений розмір. При виплаті місячної заробітної плати роботодавець зобов’язаний з нарахованої заробітної плати найманого працівника утримати та перерахувати до бюджету: 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб, 1,5 відсотка військового збору та сплатити 22 відсотки єдиного соціального внеску.
Роботодавець має забезпечити права та захист працівника відповідно до чинного законодавства. Одні з головних прав - дотримання норм щодо робочого часу, оплати праці, відпусток, та інші соціальні та трудові права.
Зосереджуємо увагу, що за порушення трудового законодавства, а це робота найманця без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо, законодавчо передбачені значні суми штрафних санкцій.