За використання старої форми повідомлення про працевлаштування штрафу не буде: Держпраці змінила думку

Держпраці може оштрафувати на 8000 грн за «стару» форму повідомлення про прийняття на роботу. Про це ми розповідали тут, посилаючись на Держпраці.
Проте днями в Держпраці передумали та оновили текст новини. Спочатку Держпраці хотіла визнати це порушенням, але тепер передумала. Таке подання не каратимуть.
Будь який працівник не може бути допущений до виконання роботи без укладення офіційного трудового договору. А обов’язок подання до Державної податкової служби повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачений у ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України. КЗпП і постанова №413 не встановлюють конкретних строків подання Повідомлення про прийняття на роботу. Але важливо, щоб таке повідомлення роботодавець подав до початку роботи працівника.
З особою, яка працевлаштовується, укладається трудовий договір – усний або письмовий. Втім, під час воєнного стану застосовуються спеціальні норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», якими передбачено, що зараз трудовий договір може бути укладено усно навіть тоді, коли ст. 24 КЗпП вимагає наявність письмової форми.
У Державній службі з питань праці звертають увагу, що з 26 лютого 2025 року в Україні діє оновлена форма Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту. Цього дня набула чинності нова редакція постанови Кабміну України №184
Що змінилося?
Інформацію, що міститься у повідомленні про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту, що подається до Державної податкової служби, доповнено інформацією про громадянство з метою обліку працевлаштованих іноземців та осіб без громадянства (графа 9). Під час заповнення цієї графи маємо вказати: «0», якщо йдеться про іноземця або особу без громадянства; «1» для громадян України.
Повідомлення до ДПС слід подавати засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису.
За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником засобами електронного зв’язку в електронній формі Повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатками 1 і 2 разом з копією в електронній формі. Про такий спосіб подання говорять і фахівці Держпраці у своєму листі від 28.03.2022 № 1340/4/4.1-зв-22.