Чи може бути звільнений працівник на підставі усного повідомлення про звільнення, якщо він передумав звільнятися?

До відділу з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області звернулися продавчині одного з магазинів м. Павлоград Оксана та Тетяна, їх планували безпідставно звільнити з роботи.
Дівчата пояснили, що спочатку вони хотіли звільнитись з роботи і про це повідомили роботодавця усно, не писавши жодних заяв. Та за кілька днів вони вирішили продовжити працювати і про це також повідомили роботодавця.
При цьому фізична особа-підприємець вже видав накази про наступне звільнення та відмовлявся їх скасовувати.
Інспекторами праці відділу було прийнято рішення про проведення інформаційно-роз’яснювального заходу з метою інформування про найбільш ефективні засоби дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням.
Підприємцю було роз’яснено, що у випадку, коли працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Власник магазину дослухався порад фахівців, скасував накази про звільнення та залишив дівчат на роботі.
Додаткова інформація від Ок.Кадровик
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.