Перебронювання працівника за Постановою № 45: правила та алгоритм дій роботодавця

Як анулювати бронь у працівника, якщо його забронювали за Постановою № 45, розповідає Дебет-Кредит. Чинне законодавство пропонує два шляхи: паперовий і електронний. Який з них обрати, вирішує сам роботодавець (хоча бронювання за паперовим варіантом можуть скоро скасувати)
Анулювання броні, оформленої на військовозобов’язаного, передбачено п. 31 Постанови № 76.
Але зараз питання анулювання броні стоїть особливо гостро зі окремої причини, оскільки роботодавцям до 1 квітня треба переоформити себе як критично важливе підприємство та переоформити бронь на своїх працівників.
Як перебронювати працівників? Спочатку треба анулювати стару бронь, а потім забронювати працівників наново. Але забронювати працівників наново зможе лише критично-важливе підприємство. Тож, не забувайте про необхідність підтвердити наново критичність!
Перебронювання за Постановою № 45
Це паперовий варіант перебронювання.
Для анулювання броні потрібно:
- вилучити посвідчення про відстрочку у працівника
- проставити у посвідченні помітку про анулювання
- надіслати це посвідчення поштою (рекомендованим листом із описом вкладення) до ТЦК
- надіслати до ТЦК повідомлення про анулювання броні
- внести зміни до Списків персонального обліку військовозобовязаних (адже заброньованих треба відображати в цих Списках окремо, після анулювання броні вони потраплять до загального списку). Оновлені Списки подавати до ТЦК не потрібно.
А далі провести процедуру такого ж паперового бронювання. Проте, скористатися нею може не кожен роботодавець!
Згідно з Постановою №45 здійснюється бронювання військовозобов’язаних, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).
Отже, у разі відповідності критеріям бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час згідно з додатком 6 до Порядку №45, та перелікам посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженим розпорядженням КМУ від 18.03.2015 №493, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, а також підприємства, установи і організації (яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), можуть здійснювати бронювання військовозобов’язаних працівників відповідно до Постанови №45.
Перебронювання за допомогою «Дії»
Це електронний варіант анулювання броні та бронювання працівників. Відповідно, він більш швидкий (це важливо, адже провести цю процедуру треба до кінця березня!) і ним можуть скористатися будь-які роботодавці, яких визнали критично важливими.
Наостанок про один нюанс
Багато хто з роботодавців говорить про те, що забронювали працівників за Постановою №4 5, але бронь відображається діючою лише до 31.03.2025 р. (чого бути не повинно). Що це означає?
На жаль, чітких роз’яснень з цього приводу офіційні органи не надають.
Неофіційно шириться інформація про те, що Постанову №45 до 1 квітня скасують, а фахівці ТЦК радять бронювати працівників за допомогою «Дії».