Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниВійськовозобов'язані не отримуватимуть автоматичних штрафів після повернення повістки поштою до ТЦК
Останні новини
25.10.2024

Військовозобов'язані не отримуватимуть автоматичних штрафів після повернення повістки поштою до ТЦК

Про це в інтервʼю “Главреду” розповіла партнерка Attorneys at Law “Leshchenko, Doroshenko & Partners” Лідія Карплюк, інформує kyiv24

За її словами, не йдеться про автоматичне накладання штрафу за неприйняту повістку, хоча і вважатиметься, що особа була оповіщена належним чином, незалежно від того, чи вона відмовилась, чи просто не отримала повістку.

“Якщо особа не з’явилася в ТЦК у визначену на порядку денному дату (тому що вона в принципі й не знала, що мала з’явитися), після цього в ТЦК та СП формують матеріали справи про адміністративне правопорушення і керівник ТЦК та СП наділений повноваженнями складати постанову про таке правопорушення”, — каже Карплюк.

Відомості про це будуть поступово опрацьовувати, а після підписання фінального варіанту постанови керівником ТЦК та СП буде накладене адміністративне стягнення за правопорушення протягом трьох місяців, але не пізніше року з дня його виявлення.

“Далі цю постанову надсилатимуть на адресу реєстрації, де мала б проживати ця особа. І після цього дається 15 днів із дня вручення для добровільного виконання цієї постанови – сплати штрафу“, — пояснила адвокатка.

Українці, щодо яких буде створена така ухвала, матимуть можливість оскаржити її у суді з декількох причин, наприклад, через неналежне оформлення постанови. Тоді суд вирішуватиме, чи буде особа платити штраф.

У разі ігнорування повістки можливий арешт майна

“Якщо все-таки людина не дізналася про ухвалу, не оскаржила її в суді, не сплатила добровільно штрафу, і ухвала була передана на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, то там відкривають виконавче провадження і накладають арешт на майно та кошти на рахунках боржника”, — наголосила Карплюк.

Що робити, аби цього уникнути

Щоб не опинитися у такій ситуації, можна відстежувати дані онлайн у Єдиному реєстрі боржників, чи на сайті Автоматизованої системи виконавчих проваджень. Так можна буде дізнатися про підстави відкриття виконавчого провадження, суму заборгованості й надалі — заплатити штраф.

Микиштина Дарина, редакторка стрічки новин

Джерело: kyiv24.news
15.07.2025
Виплату при народженні дитини хочуть збільшити до 50 тисяч гривень
14.07.2025
Віддалена робота без підозр: як переконати керівника, що ви працюєте продуктивно?
11.07.2025
Держслужба зайнятості прокоментувала перехід України на 4-денний робочий тиждень
08.07.2025
"Пакунок школяра" від держави — хто отримає 5000 грн у 2025
01.07.2025
Літній дрес-код: як зібрати комфортний та стильний гардероб в офіс?
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025