Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниДержслужба зайнятості прокоментувала перехід України на 4-денний робочий тиждень
Останні новини
11.07.2025

Держслужба зайнятості прокоментувала перехід України на 4-денний робочий тиждень

Ми вже розповідали про позицію глави парламентського фінансового комітету Данила Гетманцева щодо ідеї запровадити робочу чотириденку. Прокоментували цю позицію і в Державній службі зайнятості, повідомляє Бухгалтер.ua з посиланням на ДСЗ. Їхній прогноз не такий оптимістичний.

«Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Святкові дні під час війни вважаються звичайними робочими, без подвоєної оплати чи компенсації додатковим відпочинком. А залучати до роботи у вихідні під час війни можливо без згоди профспілки. Максимальний тижневий обсяг робочих годин - до 60-ти замість звичайних 40-ка?годин», - йдеться у повідомленні служби.

Водночас там визнали, що у мирні часи розмова про перехід на чотириденний робочий тиждень можлива. Так, сьогодні Ісландія, Німеччина, Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Франція, Литва, Японія та Об'єднані Арабські Емірати вже впроваджують у своїх країнах модель скороченого робочого тижня в окремих галузях економіки. У Польщі стартував експеримент, в якому роботодавці можуть запропонувати своїм працівникам альтернативні моделі скороченого робочого часу.

Спеціалісти Державної служби зайнятості пояснюють, що в Україні чотириденний робочий тиждень на законодавчому рівні не передбачений. Згідно з Кодексом законів про працю стандартними передбачено 40 годин на тиждень. Скорочення цього часу можливе для неповнолітніх, людей з інвалідністю або за домовленістю з роботодавцем. До того ж в умовах воєнного стану на окремих об'єктах критичної інфраструктури тривалість робочого тижня збільшена до 60 годин.

«Наразі в країні відсутні законодавчі ініціативи стосовно скорочення тривалості робочого тижня, проте наявні у Служби вакансії від роботодавців диференціюються за режимом робочого часу. Є робочі місця, які пропонують 5-денний робочий тиждень, неповний чи ненормований робочий час, підсумований облік робочого часу, роботу змінами, з поділом робочого дня на частини та у нічний час», — пояснює заступниця начальника управління по роботі з роботодавцями Державної служби зайнятості Євгенія Підлісна.

Наразі країни, які запровадили чотириденний робочий тиждень, відзначають, що найкраще такий графік підходить для ІТ-сектору, креативних та аналітичних професій та для сфери з оплатою за результат. Найбільш незручним такий робочий тиждень є для сфери послуг, виробництва, аграрного сектору та робочих місць з погодинною оплатою праці. «Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей», — кажуть у ДСЗ.

Джерело: Бухгалтер.UA
15.07.2025
Виплату при народженні дитини хочуть збільшити до 50 тисяч гривень
14.07.2025
Віддалена робота без підозр: як переконати керівника, що ви працюєте продуктивно?
08.07.2025
"Пакунок школяра" від держави — хто отримає 5000 грн у 2025
01.07.2025
Літній дрес-код: як зібрати комфортний та стильний гардероб в офіс?
30.06.2025
Чи визнає Україна документи з тимчасово окупованих територій: роз’яснення Мін’юсту
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025