Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниХто такий HR People Partner та чому він є важливою ланкою в організації роботи команди
Останні новини
13.06.2024

Хто такий HR People Partner та чому він є важливою ланкою в організації роботи команди

В Україні професія HR People Partner або ж Human Resources Partner досі залишається новинкою, хоча все частіше український бізнес, задумуючись над покращенням своїх результатів, докладає чималих зусиль у роботі над позитивною атмосферою у команді та психологічним комфортом кожного з її членів. Яку роль у цьому грає HR People Partner та які результати це дає для роботи бізнесу розповідає Дар’я Федорченко, заступниця директора HR-департаменту, HR People Partner АНЦ , budni.robota.ua

Хто ж такий HR People Partner?

HR People Partner (HRРP) – це професіонал у сфері управління персоналом, який у тісній співпраці з командою та керівниками опікується питаннями, пов’язаними з талантами в компанії. 

Його робота передбачає супроводження співробітника на всіх етапах його життєвого циклу в компанії. У різних компаніях наповнення функціонала такого фахівця різне. Це може бути зустріч новачка у перший робочий день, допомога в адаптації,  розв’язання різних питань й ситуацій в процесі роботи, проведення exit-інтерв’ю тощо.

Чому робота HR People Partner є важливою в організації роботи команди та компанії?

Сутністю HRРP є людиноорієнтовність. Окрім дотримання наявних правил, стандартів, бізнес-процесів, які є в компанії, HRРP не забуває, що за кожною проблемою/ситуацією стоїть реальний співробітник — жива людина. Зі своїми потребами, почуттями, емоціями. Індивідуальний підхід, здоровий глузд та людяна підтримка в будь-якій ситуації дуже важлива, адже без цього важко залишатись продуктивним фахівцем.

До яких дій може вдатися HRPP для підтримки психологічного комфорту співробітників?

HR People Partner – це перший помічник, який завжди зможе прийти на допомогу людині, яка нещодавно влаштувалася на роботу у компанію. У перші тижні стажування HRPP супроводжує новачків не лише під час їхнього навчання безпосередніх робочих обов’язків, але й допомагає влитися у колектив, краще зрозуміти компанію та вирішує потенційні конфліктні ситуації. Новачок завжди може зателефонувати або написати фахівцю для отримання підказки чи поради. Або у випадку, коли працівнику ніяково про щось запитати у керівника чи він не зміг допомогти.

HRPP є ланкою, яка зв’язує Team Lead та членів команди та сприяє покращенню взаємодії у колективі. Зокрема, в обов’язки таких фахівців входить збір та обробка звернень від співробітників. Це може відбуватися під час особистого звернення або за допомогою внутрішніх каналів зв’язку в онлайн-форматі. Наприклад, в АНЦ абсолютно для всіх співробітників є доступ до внутрішнього каналу «QR код. Твій відгук – наша дія». Це внутрішня книга скарг та пропозицій. Завдяки їй ми маємо можливість бачити реакцію та відгуки людей на наші нововведення, оновлення, рішення та робити певні висновки. Цей канал також курує HR People Partner.

Вже майже рік на базі цього каналу зворотного зв’язку у нас працює «Фабрика ідей». Кожна пропозиція, яка туди надходить, проходить через мозковий штурм профільного підрозділу. Якщо вони бачать потенційну користь від запровадження тієї чи іншої зміни – планують реалізацію і втілюють.

Ще одним з напрямів роботи HRPP на сьогодні може стати допомога мобілізованим працівникам. Це і підтримка зв’язку з військовими, і комунікація з членами їхніх сімей, і допомога у закритті зборів чи поширенні необхідної інформації.

Яких результатів компанії вдається досягти завдяки HRPP?

По-перше, відповідальний підхід HRPP сприяє менш стресовій адаптації новачків на новому місці роботи. Адже зміна роботи – це завжди стрес. Регулярна комунікація новачків з досвідченим спеціалістом компанії нівелює невпевненість та страх зробити щось не так. Людина швидше входить у робочий ритм, знайомиться з колективом та бере активну участь у житті команди. Як результат – мінімальна кількість звільнень в період випробувального терміна та адаптації.

По-друге, HRPP працює зі співробітниками, які знаходяться на межі професійного вигорання. Така проблема вимагає швидкої та ефективної реакції, грамотного підходу як до людини зокрема, так і до вирішення ситуації загалом. У таких випадках ми спочатку спілкуємося з людьми та намагаємося зрозуміти суть проблеми та її причини. Потім знаходимо шляхи вирішення: змінюємо задачі, проводимо ротації, надаємо необхідну емоційну підтримку. Це дозволяє команді не втрачати продуктивність, уникати відтоку кадрів та зберігати позитивну атмосферу між її членами.

Також практика HRPP значно покращує eNPS компанії завдяки якісній роботі з каналом зворотного зв’язку та вдосконалює внутрішні процеси завдяки свіжим ідеям небайдужих членів команди.

Джерело: budni.robota.ua
08.05.2025
Контроль за рекламою вакансій: Держпродспоживслужба отримала нові повноваження
30.04.2025
Перевірка брудною чашкою: норм чи стрьом на співбесіді?
22.04.2025
Кандидати-шахраї: реальні кейси, юридичні наслідки та поради
02.04.2025
Як давати та приймати конструктивну критику на роботі? Корисні рекомендації
27.03.2025
Про звільнення «проблемних» працівників
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025