Чи потрібно вимагати військово-обліковий документ від практиканта

Процедура проходження практики в роботодавця регулюється двома основними нормативно-правовими актами, а саме:
1) Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом МОН від 08.04.1993 № 93 (далі – Положення № 93);
2) Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим постановою КМУ від 07.06.1999 № 992 (далі – Порядок № 992).
Договір про проходження практики підписують представники закладу освіти і роботодавець. Форму договору на проведення практики студентів вищих навчальних закладів наведено в додатку № 1 до Положення № 93. Цим договором подання будь-яких документів практикантами не передбачено. Типовий договір про навчально-виробничу практику міститься і в додатку до Порядку № 992. І в ньому також відсутні вимоги щодо подання роботодавцям якихось особистих документів практикантів.
Учні та студенти-практиканти не є працевлаштованими особами в розумінні ст. 24 КЗпП, зазначає Сергій Кравцов для uteka.ua
Практиканти не подають документів, передбачених ст. 24 КЗпП, зокрема військово-облікові документи тощо.
Роботодавці мають право підписати зі стажистами договір про стажування або трудовий договір. В останньому випадку стажист є працівником, на якого поширюються вимоги ст. 24 КЗпП. Тому він має подати, зокрема, і військово-обліковий документ.