Як документально оформити роз’їзний характер робіт

Нагадаємо, роз'їзний характер робіт передбачає виконання робіт на об'єктах, що знаходяться на значній відстані від місця розташування організації, у зв'язку з поїздками в неробочий час від місця розташування організації (збірного пункту) до місця роботи на об'єкті й назад, що становить не менше двох-трьох годин на день.
Для належного врегулювання роз'їзного характеру роботи доцільно мати колективний договір із прописаним у ньому переліком посад і робіт, що мають роз'їзний характер і за які встановлюються відповідні надбавки.
Не буде зайвим затвердити положення про роз’їзний характер робіт та прописати порядок установлення та розміри надбавок за роз'їзний характер роботи та порядок оформлення роботи за межами населеного пункту (чи оформлюється наказ, чи завдання, чи звіт, чи робляться відповідні відмітки в табелі) та яким чином та на підставі яких документів таким працівникам відшкодовуються витрати на оплату проїзду, наймання приміщень (за потреби) тощо.
Крім того, інформацію про те, що робота має роз’їзний характер, рекомендуємо зазначити в посадовій (робочій) інструкції та в трудовому договорі, укладеному з працівником та/або зафіксувати в наказі про прийняття на роботу.