Як виправити несумові помилки в заяві-розрахунку

Трапляється, що формуючи заяву-розрахунок, працівник припускається помилки в реквізитах, які не зачіпають сумові показники, наприклад, в персональних даних застрахованої особи, номері листка непрацездатності, причині тимчасової непрацездатності, страховому стажі.
Такі помилки виправити доволі легко. Заходимо на портал ПФУ в особистий кабінет страхувальника. А далі працюємо з заявою-розрахунком, що містить в собі помилки, за схожим алгоритмом для виправлення сумових помилок, обираючи тип корегування — «Корегування несумових параметрів».
Щоб відкоригувати несумові помилки у раніше поданій заяві-розрахунку, робимо такі кроки.
Крок 1. Заходимо у кабінет страхувальника на порталі Пенсійного фонду.
Крок 2. У меню обираємо розділ «Заяви-розрахунки» і натискаємо кнопку «Пошук».
Рис. 1. Шукаємо номер заяви-розрахунку, яку слід відкоригувати
Крок 3. У списку, що з’явиться нижче, знаходимо заяву-розрахунок, яку потрібно відкоригувати, і копіюємо її номер.
Крок 4. Натискаємо кнопку «Створити нову» (рис. 1). У випадаючому меню обираємо вид заяви-розрахунку — «Корегуюча ЗР» (рис. 2).
Рис. 2. Обираємо вид заяви-розрахунку
Крок 5. Вставляємо номер заяви-розрахунку, який раніше скопіювали, та натискаємо «Продовжити» (рис. 3).
Рис. 3. Обираємо заяву-розрахунок, яку слід відкоригувати
Крок 6. Вказуємо тип коригуючої заяви-розрахунку — «Корегування несумових параметрів» та натискаємо «Продовжити» (рис. 4).
Рис. 4. Обираємо тип коригування
Крок 7. У заяві-розрахунку, що відкриється, знаходимо додаток про тимчасову непрацездатність та натискаємо на піктограму з олівцем напроти лікарняного листа, у якому го потрібно відкоригувати дані (рис. 5).
Рис. 5. Редагуємо інформацію, наведену у лікарняному листі
Крок 8. У формі, що з’явилася, зазначаємо правильні (коректні) дані (рис. 6).
Наприклад, якщо помилилися у кількості днів тимчасової непрацездатності працівника (сума лікарняних/декретних нарахована правильно), то у полях «Кількість днів, що підлягають оплаті (всього)» і Кількість днів, що підлягають оплаті (у т. ч. за рахунок коштів Фонду)» вказуємо правильну (коректну) кількість днів тимчасової непрацездатності працівника.
Аналогічно коригуємо дані про страховий стаж працівника (за необхідності) тощо.
Зверніть увагу! При формуванні коригуючої заяви-розрахунку на зміну несумових показників поля, у яких вказані сума лікарняних/декретних, є неактивними (позначені сірим кольором). Змінити в них дані неможливо.
Рис. 6. Вносимо правильні дані
Крок 9. У полі «Причина розбіжності суми» вказуємо причину, через яку виникла помилка. Якщо у переліку причин немає тієї, що вам підходить, оберіть «Інше — Коментар страхувальника», а у полі «Причина розбіжності суми — інша» вкажіть, що, на вашу думку, стало причиною похибки (рис. 7).
Рис. 7. Зазначаємо причину помилки
У поле «Скан-копії документу» додаємо скан-копію листа-пояснення причин проведення коригування. За бажанням можна долучити й скан-копію паперового листка непрацездатності.
Натискаємо «Продовжити» та «Сформувати заяву-розрахунок».
Крок 10. Натискаємо кнопку «Підписати та відправити в ПФУ» (рис. 8).
Рис. 8. Відправляємо заяву-розрахунок до ПФУ
ВИСНОВКИ
- Якщо роботодавець припустився несумової помилки при заповненні заяви-розрахунку, йому потрібно сформувати ще одну заяву — коригуючу заяву-розрахунок.
- У цій формі потрібно вказати правильні (коректні) дані, додати до неї лист-пояснення і направити ці документи до ПФУ.
Лілія Ушакова, експерт з питань оплати праці журналу "Податки & бухоблік"