Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЩо таке професія і спеціальність?
Останні новини
10.08.2022

Що таке професія і спеціальність?

Професія — це рід занять людини або вид її трудової діяльності, яка характеризується певними професійними навичками, набутими за допомогою отримання спеціальної освіти або в процесі роботи.

Спеціальність — це вузька спрямованість у певній професії. Тобто в одній професії можна виділити кілька спеціальностей. Показовим прикладом виділення вузьких спеціалізацій є професія лікаря. У ній можна виділити декілька напрямків. Наприклад:

  • хірургія;
  • гінекологія;
  • терапія;
  • стоматологія тощо.

Саме правильно обрана спеціальність дозволяє стати майстром своєї справи. Бути фахівцем в одному напрямку набагато перспективніше, ніж вміти все, але потроху. Універсальність у професії не є запорукою незамінності співробітника.

Але варто врахувати, що керівники організацій цінують у співробітнику бажання розвиватися і освоювати нові горизонти. Стати більш цінним кадром може допомогти освоєння суміжних професій. Саме вони дозволяють розширити свої можливості і набути нового досвіду.

Що таке суміжна професія?

Поняття суміжної професії часто плутають з підвищенням кваліфікації. Насправді це різні речі. При проходженні курсів підвищення кваліфікації працівник набуває нових знань за своєю спеціальністю і в підсумку може виконувати більш складну роботу.

Набуття суміжної професії полягає в проходженні певних курсів, зазвичай короткострокових, які дають можливість розширити свої трудові навички і виконувати роботу на іншій посаді. Що таке професія суміжного характеру, простіше зрозуміти, розглянувши приклади.

Якщо людина освоїла будівельну професію і працює на посаді штукатура, то проходження курсів маляра дозволить їй виконувати додаткові функції. Отримання суміжних професій робить працівника більш цінним кадром для організації, оскільки в разі необхідності він може замінити іншого співробітника.

Додаткова інформація

Не варто плутати поняття суміщення і суміжна професія. Останнє словосполучення означає, що працівник освоює інший вид діяльності.

Джерело: presa.com.ua
10.04.2025
Затверджено професійні стандарти: «Лікар ветеринарної медицини» та «Рибовод»
24.03.2025
Організація та проходження стажування водіїв: роз’яснення ПФУ
29.01.2025
Категорії працівників, які не підлягають атестації
03.01.2025
Кому потрібна посадова інструкція — працівникові чи роботодавцеві?
27.12.2024
Кабмін затвердив перелік посад поліцейських та рятувальників, які повинні знати англійську мову
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025