Хто належить до афілійованих осіб директора?

Слово «афілійований» означає «з’єднаний, пов’язаний» (від лат. filialis – синівський). Це поняття закріплене в п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону від 17.09.08 р. № 514-VI (далі – Закон № 514). Саме до цієї норми нас відсилає ч. 9 ст. 42 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275), повідомляє uteka.ua
Зокрема, до афілійованих осіб директора можуть належати:
- члени його сім’ї – чоловік (дружина), а також батьки (усиновлювачі), опікуни (піклувальники), брати, сестри, діти та їх чоловіки (дружини);
- юрособи, контрольовані директором або членами його сім’ї. Поняття «контроль юрособи» роз’яснюється у ст. 1 Закону от 12.07.01 г. № 2664-III. Зокрема, контроль над юрособою припускає, що фізособа може надавати вирішального впливу на управління та/або діяльність юрособи шляхом прямого та/або опосередкованого володіння самостійно або спільно з іншими особами часткою в юрособі. Розмір такої частки має становити 50 або більше відсотків СК.
Чи зобов’язаний директор інформувати про зміни у складі афілійованих осіб?
Так, зобов’язаний. У разі зміни складу афілійованих осіб (наприклад, якщо у директора нова дружина (чоловік) або одружилися його (її) син чи дочка) директор протягом 5 днів з дня, коли йому стало відомо про таку зміну, зобов’язаний повідомити про це ТОВ (ч. 4 ст. 42 Закону № 2275).
Установленої форми повідомлення про перелік афілійованих осіб або його зміни, як і самого порядку повідомлення, немає. Це означає, що подати таку заяву директор може в довільній формі, зазначивши в ній перелік афілійованих осіб.
Маргарита Майоренко