Чи можна найняти керівника за договором ЦПХ?

Посадовими особами товариства є члени виконавчого органу, наглядової ради, а також інші особи, передбачені статутом товариства. Винагорода за виконання посадовою особою своїх обов’язків та надання їй інших благ може здійснюватися виключно на умовах та підставах, зазначених у договорі між нею і товариством, зазначає Канарьова Наталія, Дебет-Кредит
Таким чином, якщо у статуті керівник визнається посадовою особою, то з ним укладається трудовий договір (контракт). Нагадаємо, що особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Однак такі умови не можуть суперечити правам і гарантіям працівника, встановленим трудовим законодавством.
Якщо учасники не визнали керівника посадовою особою, то укладається договір ЦПХ у такому самому порядку, що й трудовий контракт. При цьому керівник теж може бути запрошений на загальні збори.
Проте потрібно розуміти, що вибір виду договору для учасників ТОВ та самого майбутнього керівника не є таким вже вільним. Треба чітко розуміти, що саме вимагатиметься від такого керівника. Якщо виконання його обов’язків матиме ознаки трудових відносин (наприклад, він повинен буде виконувати такі обов’язки за певним робочим місцем, не у ті години і дні, коли він вважатиме за потрібне, а за графіком роботи підприємства тощо), якщо керівник бажатиме прав та гарантій, передбачених для працівників (наприклад, вихідних днів, оплачуваних відпусток і лікарняних тощо), то треба укладати саме трудовий договір (контракт).