Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниПорядок поновлення на роботі незаконно звільненого працівника
Останні новини
08.07.2021

Порядок поновлення на роботі незаконно звільненого працівника

Згідно з вимогами частини п’ятої статті 235 Кодексу законів про працю України та ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» прийняте судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.

Виконання рішення вважається  закінченим  з  дня  видачі  відповідного  наказу   або  розпорядження  власником підприємства,  установи,  організації або уповноваженим ним органом,  фізичною  особою,  фізичною  особою—підприємцем,  який  прийняв  незаконне  рішення про звільнення або переведення працівника,  після чого державний виконавець  виносить постанову про закінчення виконавчого провадження (п. 1 ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження»).

Питання, пов’язане з фактом поновлення на роботі, вирішується відповідно до рішення суду:

видається наказ про поновлення працівника на роботі,

  • вносяться зміни до трудової книжки працівника відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93 № 58, зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним (наприклад, пишеться: Запис за таким-то № є недійсним, поновлений на попередній роботі).

Отже, поновлення на попередній роботі відбувається не з дати винесення судом рішення про таке поновлення, а з дати звільнення працівника, яка відповідно до цього рішення визнається недійсною.

При цьому слід мати на увазі, що згідно зі статтею 9 Закону України "Про відпустки" до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку зараховується також час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

 

Джерело: Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
20.02.2025
Компенсація для роботодавців за працевлаштування молоді
25.10.2024
Які має трудові права й соціальні гарантії найманий працівник з моменту підписання трудового договору
15.08.2024
Де забороняється використовувати працю жінок
08.08.2024
Чи має особа право працевлаштування за кордоном під час воєнного стану?
10.07.2024
Чи обов’язково дотримуватися вимог ДКХП щодо освіти кандидата на посаду
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025