Як правильно обрати найменування юридичної особи — поради Мін’юсту

У Міністерстві юстиції пояснили, як правильно обрати найменування юридичної особи, передає «Закон і Бізнес».
Назва юридичної особи повинна містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади АРК, державних, комунальних організацій, закладів, установ) та назву. Найменування може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юросіб, установленими Цивільним та Господарським кодексами України та профільним законом. Найменування релігійної організації, в свою чергу, може містити інформацію про її організаційно-правову форму виключно за бажанням такої юридичної особи. Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).
Крім того, Мін`юст нагадує, що у найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:
- повне чи скорочене найменування державних органів або органів місцевого самоврядування, або похідні від цих найменувань, або історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабінет Міністрів України, — у найменуваннях юридичних осіб приватного права;
- символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Заборона їх використання встановлена Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
- терміни, абревіатури, похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.
З вимогами до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки можна ознайомитися за посиланням.