Чи може бути посадовій особі місцевого самоврядування присвоєний ранг нижчої категорії ніж у нього був?

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло звернення та надало роз’яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування (лист від 28.09.2017 № 8167/10-17).
Відповідно до статті 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III особам, які займають посади, віднесені до п’ятої категорії, може бути присвоєно 11, 10 і 9 ранг; особам, які займають посади, віднесені до шостої категорії, може бути присвоєно 13, 12 і 11 ранг.
Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи.
Ранги присвоюються одночасно з обранням (прийняттям) на службу в органи місцевого самоврядування або обранням (призначенням) на вищу посаду.
Посадова особа місцевого самоврядування може бути позбавлена присвоєного відповідно до цього Закону рангу лише за вироком суду.
Якщо посадова особа місцевого самоврядування обрана чи призначена на посаду нижчої категорії або залишила службу в органі місцевого самоврядування, за нею зберігається присвоєний ранг.
У трудовій книжці посадової особи місцевого самоврядування робиться запис про присвоєння, зміну чи позбавлення її відповідного рангу.
Таким чином, посадовим особам місцевого самоврядування, яким вже був присвоєний ранг у межах п’ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування, не може бути переприсвоєно ранг в межах шостої категорії посад. Присвоєний раніше ранг за ними зберігається, оскільки особа може бути позбавлена присвоєного рангу лише за вироком суду.
Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.