Чи надавати на вимогу ТЦК та СП відомість оперативного обліку?
Згідно з п. 39 Порядку № 1487, списки персонального військового обліку, а також відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведуться в електронних та/або паперових формах.
Відповідно до п.п. 40-42 Порядку № 1487, щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку та відомості оперативного обліку підписуються керівником державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.
У разі прийняття на роботу (навчання) призовників, військовозобов’язаних або резервістів інформація про них у пятиденний строк вноситься до списків персонального військового обліку та відомості оперативного обліку призовників, військовозобовязаних та резервістів. У разі звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) призовників, військовозобовязаних та резервістів інформація про їх звільнення у пятиденний строк вноситься до списків персонального військового обліку, а також до відомості оперативного обліку призовників, військовозобовязаних та резервістів.
Відтак, відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів є внутрішнім документом, сформованим підприємством для актуалізації відомостей щодо чисельності військовозобов’язаних, які заброньовані та не є формою звітності, яку належить подавати підприємствами до відповідних районних (міських) ТЦК та СП в цілях перевірки дотримання вимог Порядку № 76.
Разом з тим перевірка стану організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підприємствах, в яких працюють військовозобов’язані, які заброньовані за цими підприємствами, здійснюється в порядку, визначеному п.п. 80-83 Порядку № 1487, за питаннями, визначеними у додатку 31 до даного Порядку.
Подання підприємством документів військового обліку, зокрема, відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, передбачається під час проведення перевірки стану військового обліку, зокрема, документальної, в разі наявності відповідного запиту.
Матеріал підготувала Вікторія ПОЛІЩУК, адвокат, медіатор, Комітету НААУ з питань трудового права, керівник Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ