Як утворити назву посади, якої немає у Класифікаторі професій

У разі відсутності у Класифікаторі професій назви посади, яка повністю відповідає покладеним на працівника обов'язкам, вибирається найближча за змістом назва, а в посадовій інструкції працівника зазначаються всі особливості роботи за цією посадою.
Класифікатором професій також передбачено правила розширення (уточнення) назв посад (професій) (Додаток В Класифікатора).
Згідно з приміткою 2 Додатка В до Класифікатора професій за наявності в користувача потреби в розширенні назв посад (професій) можуть використовуватись терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладу.
Під час утворення розширених назв посад (професій) зберігається код базової посади (професії).
Наприклад, від назв посад "Консультант" з кодом 2419.2 (професійне угрупування "Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності"), "Аудитор" та "Консультант з податків і зборів" з кодом 2411.2 (професійне угрупування "Аудитори та кваліфіковані бухгалтери") можуть утворюватися назви "Консультант у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку" (код 2419.2), "Аудитор у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку" (код 2411.2) та "Консультант з податків і зборів та бухгалтерського обліку" (код 2411.2).
Слід зазначити, що відповідно до норм статті 64 Господарського кодексу України стосовно самостійності підприємства щодо визначення своєї організаційної структури, чисельності працівників і штатного розпису роботодавцю надається право самостійно визначати назви посад (професій), що застосовуються у штатному розписі, але ці назви мають відповідати Класифікатору професій.
Конкретний перелік посадових обов'язків визначається посадовими інструкціями працівників на основі кваліфікаційної характеристики найближчої за своїми обов'язками професійної назви роботи або з урахуванням розподілу праці, завдань та обов'язків, які плануються або фактично склалися між працівниками у робочому процесі.
Лист Мінсоцполітики від 07.02.2019 № 21/0/191-19