Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниТимчасова державна допомога непрацюючій особі пенсійного віку: як отримати і що для цього потрібно
Останні новини
05.04.2024

Тимчасова державна допомога непрацюючій особі пенсійного віку: як отримати і що для цього потрібно

Право на тимчасову державну допомогу мають особи, що досягли пенсійного віку, але не отримують пенсійну виплату через відсутність страхового стажу. Щоб отримати допомогу від держави, особі необхідно звернутися із заявою та пакетом документів до органу соціального захисту населення за місцем проживання. В умовах воєнного часу та протягом одного місяця після його припинення виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк її перегляду.

Де отримати

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад

Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) або електронною поштою.

Хто може звернутися: фізична особа

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

  • Заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики
  • Паспорт громадянина України
  • Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
  • Довідка про наявний трудовий стаж, видана органами Пенсійного фонду України
  • Декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги
  • Копія рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною)
  • інформація про склад сім’ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан

Умови і випадки надання

Право на тимчасову допомогу має особа, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу. 

Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання подає заяву та певний пакет документів. Рішення про призначення тимчасової допомоги або про відмову у призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів з дня звернення за призначенням такої допомоги. Про відмову у призначенні тимчасової допомоги орган соціального захисту населення письмово повідомляє особі, яка звернулася за її призначенням, у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення.

Заява та документи, необхідні для призначення тимчасової допомоги, подаються особою суб’єкту надання адміністративної послуги: через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади; посадових осіб центру надання адміністративних послуг; поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).

В умовах воєнного часу: строк виплати державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування і виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк її перегляду. 

Після завершення воєнного стану громадяни мають оновити документи протягом місяця, щоб продовжити отримувати допомогу.

У регіонах, де відділи соцзахисту не працюють, Ощадбанк здійснює виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

Якщо люди не звернулися за допомогою протягом 60 календарних днів, кошти повернуться Мінсоцполітики.

Джерело: Дія
28.02.2025
Види добровільної сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування
20.02.2025
Призначення пенсії непрацездатним членам сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин
17.02.2025
Чи враховується стаж, набутий за кордоном?
01.01.2025
На вебпорталі Пенсійного фонду України з’явився новий сервіс: пошук пенсійного посвідчення
25.12.2024
Алгоритм роботи з лікарняними від ПФУ
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025