Як правильно написати заяву на звільнення

Заява на звільнення пишеться на ім’я керівника підприємства. Її можна передати особисто в руки керівнику або через кадровий або інший уповноважений відділ. Заяву реєструють як вхідний документ з позначкою про номер та дату надходження, розповідають юристки ГО «Трудові ініціативи» — Надія Йолкіна, Катерина Швець, Аліна Музиченко.
Закон не встановлює обов’язкових шаблонів чи зразків. За загальним правилом, заява на звільнення починається зі слова «Прошу», вказується підстава (наприклад, звільнити за власним бажанням), дата та підпис. Її можна написати від руки або надрукувати. Проте законом передбачена обов’язкова рукописна форма для держслужбовців.
Якщо немає можливості подати заяву про звільнення особисто, можна надіслати поштою (бажано — рекомендованим листом із повідомленням про вручення). Але тоді два тижні будуть рахуватися не від дня надсилання заяви, а від дати, коли роботодавець отримає листа та зареєструє його як вхідний документ.
Варто також пам’ятати, що в кожній компанії можуть бути свої нюанси щодо подання документів. Тому, збираючись писати заяву на звільнення, краще уточнити її форму та зміст у відділі кадрів, а написавши, попросити перевірити.