З яких підстав може бути розірвано трудовий контракт?

Розірвання контракту провадиться з підстав, передбачених як законодавством, так і самим контрактом.
Найчастіше підставою для розірвання контракту є закінчення строку його дії. У цьому випадку працівник звільняється згідно з п. 2 ст. 36 КЗпП. Попереджати працівника про звільнення з цієї підстави непотрібно.
Тільки за дострокового розірвання контракту в разі невиконання або неналежного виконання сторонами зобов'язань, передбачених п. п. 4 – 6 Наказу № 23, він розривається з попередженням відповідної сторони за два тижні.
У разі дострокового розірвання контракту з ініціативи роботодавця у випадках, передбачених ст. ст. 40, 41 КЗпП, звільнення працівників провадиться з дотриманням вимог законодавства щодо порядку звільнення з цих підстав (ст. ст. 43, 147, 148 КЗпП). При цьому, якщо працівник не є членом профспілки підприємства, то попередньої згоди профспілкового органу на його звільнення не потрібно.
Дострокове звільнення з ініціативи працівника провадиться відповідно до ст. 39 КЗпП, у якій визначено поважні причини для звільнення. Якщо працівник звільняється з підстав, передбачених контрактом (наприклад, за розголошення комерційної таємниці, невиконання умов контракту, порушення правил техніки безпеки на виробництві, недодержання заходів щодо охорони навколишнього середовища), то розірвання контракту провадиться згідно з п. 8 ст. 36 КЗпП.