Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЯкщо працівник повідомив роботодавця про причини своєї відсутності, то звільняти його за п. 8-3 ст. 36 КЗпП не можна
Останні новини
22.03.2023

Якщо працівник повідомив роботодавця про причини своєї відсутності, то звільняти його за п. 8-3 ст. 36 КЗпП не можна

Головний державний інспектор відділу з питань праці західного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області надає роз’яснення з питання звільнення працівника, який відсутній на робочому місці тривалий термін без повідомлення причини своєї відсутності. 

Під час воєнного стану однією з підстав припинення трудового договору стала відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль.

Відповідну норму закріпили Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин" від 01.07.2022 № 2352-IX (далі – Закон № 2352) в п. 8³ ч. 1 ст. 36 КЗпП України.

Для припинення дії трудового договору за відповідною підставою мають бути одночасно дотримані дві обов'язкові умови:

  • фактична відсутність працівника на робочому місці понад чотири місяці підряд;
  • відсутність інформації в роботодавця про причини такої відсутності понад чотири місяці підряд (при цьому не має значення поважність чи неповажність причин такої відсутності).

У разі невиконання одночасно двох вищенаведених умов звільнення відповідно до такої підстави може бути визнано судом незаконним, наприклад, якщо працівник доведе, що упродовж чотирьох місяців поінформував роботодавця про причини своєї відсутності.

При цьому, відлік часу фактичної відсутності працівника на робочому місці та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль має починатися з 19.07.2022 (дата набрання чинності Законом № 2352).

У разі звільнення працівника на підставі п. 8 ч. 13  ст. 36 КЗпП України роботодавець повинен виплатити працівнику грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 83 КЗпП України).

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
15.07.2025
Коли можливе звільнення працівника за вчинення аморального проступку?
24.06.2025
Вивільнення персоналу: роботодавців зобов’яжуть пропонувати альтернативну роботу
23.06.2025
Критично важливе підприємство скорочує чисельність: кого можна залишити, а кого звільнити?
04.06.2025
Чи можна у період дії воєнного стану розірвати з працівником трудовий договір з ініціативи роботодавця, під час перебування працівника у декретній відпустці?
29.05.2025
Для яких категорій працівників та у яких випадках передбачено обмеження на звільнення з ініціативи роботодавця
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025