Коли надається "весільна" відпустка — роз’яснення Мінекономіки

Згідно з пунктом 8 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки" особам, які одружуються, за їх бажанням в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 10 календарних днів.
Для отримання відпустки для вступу в шлюб працівнику потрібно подати на ім'я керівника підприємства із зазначенням обставин даної відпустки і вказати дату початку відпустки та її тривалість. Також необхідно до заяви додати підтверджуючий документ (це може бути довідка з центру надання адміністративних послуг щодо подачі заяви про реєстрацію шлюбу).
Надання працівникові відпустки оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця. Слід зазначити, що законодавством не визначені терміни надання відпустки особам, які укладають шлюб.
Зазвичай відпустка без збереження заробітної плати надається з дня, про який просить працівник, у межах періоду, в якому існують обставини, що дають право на відпустку.
Надання відпустки передбачено особам, що вступають у шлюб, тобто тим, які знаходяться в процесі вступу в шлюб, а не тим, "які вступили в шлюб" або "які збираються вступити шлюб". Право на цю відпустку мають працівники в період, який "прив'язаний" до дати вступу в шлюб.
Тому відпустка може безпосередньо передувати дню реєстрації шлюбу, слідувати за ним, або дата реєстрації шлюбу може припадати на будь-який день відпустки.