Кадровик
Онлайн-консультаціїНормативна базаКласифікаторДКХПЗразки документівПосадові інструкціїНовиниМатеріалиШпаргалкиКалендарКалькуляториВідпочинОкМагазин
Facebook
Telegram

Новини

Новини

Сортувати за
Датою
Фільтр
Головна
Вхід
ГоловнаНовиниЧи можна відмовитись від повістки?
Останні новини
02.02.2023

Чи можна відмовитись від повістки?

Так, законодавство дозволяє відмовитись від повістки, якщо вона заповнена з помилками, зазначає юрист Ростислав Кравець.  Цей документ обов’язково повинен містити:

  • ПІБ;
  • рік народження та адресу призовника;
  • місце роботи;
  • вид повістки;
  • дату, час та адресу, коли й куди необхідно з’явитися;
  • назву органу, печатку, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника військкомату.

“Під час особистого вручення уважно перегляньте повістку, перечитайте, чи інформація заповнена правильно. Якщо знайшли похибку, можете відмовитись від підписання. У такому випадку співробітник військкомату повинен скласти акт про відмову від отримання”, — каже юрист.

Даний акт укладається у присутності свідків, аби було підтвердження причини відмови від отримання повістки. Потім цей акт передають до центру комплектування. В окремих випадках його можуть направити до поліції.

Усе вище сказане підтверджує  . У коментарі інформаційному агентству АрміяInform Роман Горбач,  начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник, зазначив, що повістку не обов’язково повинен вручати представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки: “Так, її може вручити будь-яка посадова особа, передбачена законодавством, — керівник установи, організації та підприємства, де працює призовник, керівник ЖЕКу, ОСББ тощо”.

Не менш важливо, наголошують юристи, аби повістка була вручена особисто і підписана тим, кому вона призначена. Адже трапляються випадки, коли їх отримують дружина, батьки чи сусіди, якщо, наприклад, військовозобов’язаного не було вдома.

Якщо повістка була видана не особисто і на ній немає підпису, отримувач може не з’являтися до військкомату. Якщо вас запросили телефоном, ви теж можете не прийти. Наше законодавство не передбачає виклик до військкомату телефоном.

Також слід зазначити: ніхто не має права забирати вас силою. Якщо так трапилось, що вас примусово змушують поїхати до військкомату, ви маєте право викликати поліцію.

Додаткова інформація від Ок.Кадровик

В яких випадках та на яких підставах уповноважені особи ТЦКСП мають право зупинити особу та вимагати пред’явити документи, що посвідчує особу з метою вручення повістки

Чи може роботодавець вручити повістку працівнику?

 

Мирослав Ліскович, ukrinform.ua

Джерело: ukrinform.ua
15.07.2025
Хлопці 17–25 років автоматично опиняються на обліку в ТЦК
14.07.2025
З 17 липня ТЦК не зможуть штрафувати українців за неоновлення даних
07.07.2025
Військовий облік з 17 років у 2025 році: що потрібно знати
04.07.2025
Направлення на ВЛК через «Резерв+» — без підпису ТЦК: нова послуга
02.07.2025
Оформлення на роботу чоловіків у 2025 році: які документи потрібні?
Відділ продажу
0-800-213-787
з 9.00 до 18.00
© Кадровик, Ай Ті Сістем Юкрейн, ТОВ, 2017—2025