Як нараховуються лікарняні, якщо працівник захворів у свій перший робочий день? Хто оплачує допомогу?

У п. 12 Порядку № 1266 передбачено, що у разі, якщо страховий випадок настав у перший робочий день працівника, середня заробітна плата визначається виходячи з посадового окладу або його частини, встановленого на день настання права на страхову виплату поділеної на середню кількість днів у місяці (30,44), зазначає редакція медіаплатформи budni.
У разі, коли посадовий оклад не встановлений та відповідні дані відсутні, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати або її частини, встановленого законом на день настання права на страхову виплату.
Приклад
В Особи А перший робочий день мав бути 16.01.2023 року, проте вона захворіла. Водночас посадовий оклад для неї був встановлений у розмірі 10 000 грн.
Отже, для визначення розміру лікарняних, які підлягають виплаті рахуємо середньоденну заробітну плату таким чином:
10 000 грн : 30,44 = 328,51 грн
Водночас при такому розрахунку зважаємо і на страховий стаж особи, у цьому випадку розрахунок зроблено з умовою, що страховий стаж Особи А – 10 років.
Додаткова інформація від Ок.Кадровик
Щодо того, хто ж оплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності, то у таких ситуаціях теж діють приписи ст. 15 Закону № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів хвороби працівника оплачуються за рахунок коштів роботодавця. У разі необхідності продовження лікарняного на більш тривалий термін, його оплата відбувається за рахунок коштів ПФУ.